Zakup 10 kompletów ubrań był możliwy dzięki działaniom zarządu powiatu i pozyskaniu dotacji z WFOŚiGW.
Zakup 10 kompletów ubrań był możliwy dzięki działaniom zarządu powiatu i pozyskaniu dotacji z WFOŚiGW.
Służba w straży pożarnej wiąże się z wieloma zagrożeniami, szczególnie w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ogień, wysoka temperatura, dym ograniczający widoczność, brak możliwości bezpośredniego oddychania zawsze stanowią warunki ekstremalne, dlatego też strażacy muszą być wyposażeni w najlepszej jakości sprzęt i ubranie, które ochronią ich zdrowie i życie.
6 listopada starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dotację do zadania „Zakup 10 kpl. nowych ubrań specjalnych typu NOMEX dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim”. Wartość dotacji to 30 tys. zł.
Jeden komplet ubrań specjalnych typu NOMEX składa się z kurtki ciężkiej i długich spodni z szelkami o konstrukcji wielowarstwowej oraz z kurtki lekkiej o konstrukcji jednowarstwowej.
10 kompletów ubrań zarząd powiatu przekazał 20 listopada na ręce komendanta st. bryg. Tomasza Wilka dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.
Nowe ubrania specjalne dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sokołowie Podlaskim zastąpią najbardziej zużyte i przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz poprawią zdolność operacyjną Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze