Reklama

Sukces licealistki w międzynarodowym konkursie

14/06/2016 07:48

W piątek, 10 czerwca, w Siedlcach nagrody w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" odebrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

W piątek, 10 czerwca, w Siedlcach nagrody w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" odebrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

Wynik ?Bardzo dobry? uzyskała Aleksandra Sobieska z klasy politechnicznej, natomiast Maksymilian Lech, Joanna Mańko, Piotr Mazurek, Maciej Bala i Katarzyna Wasilczuk zostali wyróżnieni.

- W tym roku w Kangudze brało udział ponad 300 tys. uczniów, w tym ponad 4000 z województwa mazowieckiego. I Liceum reprezentowało 48 uczniów. 17 marca 2016 roku odbyła się XXV Jubileuszowa edycja "Kangura Matematycznego". Zmagania toczyły się w 6 kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet, junior i student. Licealiści rywalizowali w kategoriach junior 2 oraz student 1 i 2 ? wyjaśniają nauczyciele matematyki z I Liceum. - Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Uczeń w chwili rozpoczęcia konkursu otrzymuje 30 punktów. Zadania cechuje różny stopień trudności: 10 zadań odpowiednio po 3,4 i 5 punktów. Za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje punkty ujemne. Konkurs jest przeprowadzany we wszystkich krajach tego samego dnia, a uczniowie rozwiązują te same zadania.

Gratulujemy sukcesu!

OPR. BG/FOT. I LO

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do