Reklama

Sukces licealistów w konkursie uniwersyteckim

17/10/2015 10:01

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w składzie: Izabela Sińczuk, Jakub Dmowski oraz Maksymilian Lech zajęła II miejsce w Uniwersyteckim Konkursie Wiedzy o Rosji i Niemczech.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w składzie: Izabela Sińczuk, Jakub Dmowski oraz Maksymilian Lech zajęła II miejsce w Uniwersyteckim Konkursie Wiedzy o Rosji i Niemczech.

Konkurs odbył się 16 października w Siedlcach, w budynku Wydziału Humanistycznego przy ulicy Żytniej w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. W zmaganiach wzięły udział 2 drużyny z I Liceum. Drugą drużynę reprezentowali: Milena Sińczuk, Mateusz Gajowniczek oraz Eryk Bożek. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli rusycystów ? Agnieszki Babickiej i Sylwestra Mosieja oraz germanistów ? Ewy Artych, Moniki Jeżowskiej i Wiesławy Witkowskiej.

Reklama

Organizatorem konkursu był Instytut Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Celem organizatorów było zainteresowanie uczestników kulturą i historią Rosji i Niemiec. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Zakres tematyczny obejmował historię, kulturę i społeczeństwo Rosji i Niemiec w XX i XXI wieku. Podczas konkursu uczestnicy udzielali odpowiedzi ustnych i pisemnych na pytania otwarte oraz zamknięte.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Przy okazji sukcesu naszych uczniów chcemy również poinformować, że bieżącym roku szkolnym I Liceum zawarło porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach w zakresie języka rosyjskiego i niemieckiego.

Reklama

Po konkursie uczestnicy udali się do restauracji ? Kochanówka?, gdzie mieli okazję spróbować dań kuchni litewskiej oraz podziwiać wystawę malarstwa Krystyny Piejki ?Jesienne impresje?.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach językowych.

AGNIESZKA BABICKA

SYLWESTER MOSIEJ

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama