Reklama

Dyżurny sokołowskiej komendy policji odwiódł 52-latka od samobójstwa

03/03/2023 09:49

​​​​​​​Służba w policji wymaga poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji, szczególnie wtedy kiedy ratuje się ludzkie życie. Doskonale wie o tym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim kom. Krzysztof Marchel, który powstrzymał mężczyznę, chcącego popełnić samobójstwo.

We wtorek, 28 lutego, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim dostał niepokojące zgłoszenie od dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który ma myśli samobójcze. Sytuacja była na tyle skomplikowana, że o zdarzeniu powiadomił znajomy desperata, który nie wiedział jak mężczyzna się nazywa, ani gdzie mieszka. Dysponował tylko jego numerem telefonu.

Podczas rozmowy dyspozytor ustalił tylko i wyłącznie kod pocztowy miejsca zamieszkania - jak się potem okazało 52-letniego mężczyzny. Dzięki temu dyspozytor przesłał zdarzenie do dyżurnego sokołowskiej komendy. Liczyła się każda minuta. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim kom. Krzysztof Marchel natychmiast zadzwonił do mężczyzny. Dzięki profesjonalnemu podejściu dyżurnego udało się ustalić, gdzie aktualnie przebywa mężczyzna. Dyżurny, nie przerywając rozmowy, powiadomił o całej sprawie patrol, będący w służbie. Komisarz Marchel przez cały czas rozmawiał z 52-latkiem, odwracając jego uwagę od złych myśli, aż do czasu przyjazdu patrolu policjantów, którzy udzielili mu pomocy. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi ratownictwa medycznego.

Opanowanie, natychmiastowe działanie i profesjonalizm sokołowskich policjantów pozwolił po raz kolejny na uratowanie ludzkiego życia.

ST.SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do