
W niedzielę, 9 września, w Kosowie Lackim zorganizowano Dożynki Gminno-Parafialne.
W niedzielę, 9 września, w Kosowie Lackim zorganizowano Dożynki Gminno-Parafialne.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną z okazji dożynek w Kościele pw. NNMP w Kosowie Lackim. Dalsza część obchodów odbywała się na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Gości i mieszkańców przywitał burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak wraz z Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Ewą Rutkowską.
Część artystyczna zaprezentowały dzieci przedszkolne oraz uczniowie kosowskich szkół. Jako pierwsi na scenie pojawiły się dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lacki. Następnie uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim przygotowali "Pokaz mody wiejskiej". Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zaprezentowali występ "Na ludową nutkę". Nie zabrakło tańca w wykonaniu Zespołu Tanecznego Tempo, wystąpili również wokaliści MGOK - Oliwia Frąc, Ewelina Krzymowska i Marzena Radomska-Wujek. Posłuchać też można było grupy Retro Stars w składzie Elżbieta Słoniewska, Tadeusz Zawistowski i Jerzy Łaszczuk.
„Wygłupy Kabaretowej Grupy" - pod takim hasłem rozbawiał widownię kabaret działający przy MGOK. Muzycznie natomiast czas umilała nam Kapela Sterdyniacy. Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne i kulinarne. Tradycyjnie nie zabrakło również pysznej grochówki przygotowanej przez Ewę Arciechowską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa gołębi, która gościła u nas dzięki Zrzeszeniu Hodowców Gołębi Pocztowych. Rękodzieło artystyczne Wiesławy Kur. Była również wystawa sprzętu wojskowego prezentowana przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół w Kosowie Lackim. Natomiast wśród atrakcji dla dzieci znalazły się kucyk i koza z Latosowa oraz dmuchańce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
słabiutka impreza tylko burmistrz się promował
Byłeś? Widziałeś? Że gadasz? Uzasadnij wypowiedź dlaczego słaba? Powiedz to dzieciom, które występowały. Na pewno się ucieszą że jakiś Pan krytykuje
Podlasie was powinni odgrodzic od reszty Polski i zaorać , impreza jak powyzej masakra ale lokalni baronowie polityki nie przegapią żadnej okazji by pokazać ile to robią dla lokalnej społecznosci czyli nic , żal mi was ludzie że jeszcze bierzecie w tych szopkach udział
Jeśli chodzi o. Ścisłości nie jesteśmy Podlasie.... Pan masz jakiś przerost ambicji nad formą chyba. Aaa i jeśli nie jesteś stąd to nie wypowiadaj się na temat tej imprezy. Komentować w necie każdy może. Aaa a może przyjedziesz i zorganizujesz coś ekstra ????
Spokojnie. Ktoś się mocno zdenerwował jest takie "powiedzenie uderz w stół a nożyce się odezwą" :) Włodarz się zdenerwował? Dzieciom wszyscy gratulujemy oczywiście to nie podlega dyskusji.
Po prostu ludziom ciągle się coś nie podoba. A komentarz typu odgrodzic was od reszty przepraszam ale to bije we wszystkich Kosowiakow w tym momencie.