
Taki był scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych we wtorek, 20 września, które miały sprawdzić mobilność jednostek OSP z terenu gminy Repki.
Taki był scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych we wtorek, 20 września, które miały sprawdzić mobilność jednostek OSP z terenu gminy Repki.
Do naszej redakcji dotarły przed południem sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, że doszło do pożaru zabytkowej, drewnianej świątyni w Sawicach. Obiekt jest pięknie odrestaurowany i w 2015 r. obchodził 200-lecie istnienia. Nic więc dziwnego, że pogłoski o pożarze wywołały tak duże zaniepokojenie.
Szybko jednak okazało się, że zagrożenia nie ma, a cała akcja to manewry jednostek OSP z terenu gminy Repki. W działaniach uczestniczyli druhowie z jednostek OSP: Sawice, Skrzeszew, Repki, Liszki, Rogów, Szkopy, Wyrozeby, Zawady i Gałki oraz strażacy zawodowi z JRG w Sokołowie Podlaskim wraz ze specjalistycznym podnośnikiem hydraulicznym. Wodę do działań gaśniczych czerpano ze zbiornika retencyjnego.
Po zakończeniu działań podczas zbiórki przed (ocalonym) kościołem przebieg akcji omówił komendant powiatowy KP PSP w Sokołowie Podlaskim Roman Malinowski. W spotkaniu wzięła też udział wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz. A po zakończeniu manewrów uczestnicy spotkali się na grillu koło strażnicy OSP Sawice.
BG
ZDJĘCIA: OSP SAWICE - FB
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie