
W ubiegłym tygodniu kilkadziesiąt osób zjawiło się w Klubie Senior+ w Czerwonce, aby wspólnie świętować Dzień Seniora.
Na terenie gminy Sokołów Podlaski działają dwa Kluby Senior+ - w Czerwonce oraz w Nowej Wsi. Seniorzy są aktywni, spotykają się, biorą udział w warsztatach, szkoleniach i spotkaniach integracyjnych. Wspólnie, na spotkaniu w Czerwonce, świętowali Światowy Dzień Seniora, który przypada 14 listopada. Obchody maja zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób starszych, pomów zrozumieć problemy osób w wieku senioralnym, a dla samych seniorów są świetną okazją do wyjścia z domu, aktywizacji, zacieśniania więzi społecznych, edukacji oraz pokazania światu, że jesień życia może być okresem tak samo pięknym i radosnym jak młodość.
Życzenia seniorom z gminy Sokołów Podlaski złożyli członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur oraz kierownik Oddziału Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Siedlcach Justyna Zembrowska. Życzyli zdrowia, pogody ducha i realizacji pomysłów i planów.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Był czas na wspólne rozmowy, na śpiew i taniec. A każdy z seniorów dostał z okazji święta upominek.
ZDJĘCIA: BEATA GROMEK/UG SOKOŁÓW PODLASKI
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie