Reklama

Sukces naszego sztangisty. Michał Rusak wicemistrzem Polski!

10/10/2016 07:44

W kompleksie wystawowym EXPO XXI w Warszawie w dniach 8-9 października rozegrano 13. Mistrzostwa Polski Kobiet i 49. Mężczyzn do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

W kompleksie wystawowym EXPO XXI w Warszawie w dniach 8-9 października rozegrano 13. Mistrzostwa Polski Kobiet i 49. Mężczyzn do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Zawody odbywały się podczas największych w Europie Środkowo-Centralnej targów fitness i wellness FIWE, dzięki temu tłumy odwiedzających stoiska mogło zobaczyć rywalizację młodzieżowców o medale mistrzostw kraju.

Miejski Ludowy Klub Podnoszenia Ciężarów OSiR reprezentował Michał Rusak. W niedzielę zawodnik sokołowskiego klubu zaliczył świetny występ. Po zaciętej walce zdobył srebrny medal w kategorii 94 kg z wynikiem 285 kg w dwuboju (131+154). Jest to pierwszy medal Michała w zawodach rangi ogólnopolskiej. Złoty medal w tej kategorii wagowej zdobył Adam Zasłonka (UKS Impuls Warszawa), na trzecim miejscu uplasował się Mieczysław Dereń (LKS Polwica Wierzbno).

Dzień wcześniej, w sobotę, brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyła wychowanka MLKPC OSiR Sokołów Podlaski, siostra bliźniaczka Michała, Martyna Rusak. Martyna obecnie reprezentuje barwy UKS Impuls Warszawa.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    "?" - niezalogowany 2016-10-10 19:34:15

    oby tylko nie poszedł w ślady tego sztangisty z terenu Sabni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Arek - niezalogowany 2016-10-11 23:46:22

    Brawo! To wielki sukces i powód do dumy dla całego rejonu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do