
Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gmina Sterdyń przebudowała dwa odcinki dróg: w miejscowości Szwejki oraz Lebiedzie – Dzięcioły Bliższe.
Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gmina Sterdyń przebudowała dwa odcinki dróg: w miejscowości Szwejki oraz Lebiedzie – Dzięcioły Bliższe.
W miejscowości Szwejki przebudowano odcinek o długości 995 m. Powstała tam nowa podbudowa, nawierzchnia z dwóch warstw z mieszanek mineralno-asfaltowych o łącznej grubości 9 cm, elementy odwodnienia, odmulono rowy, wykonano zjazdy i oznakowanie.
Przebudowa drogi gminnej Sterdyń - Dzięcioły - Chądzyń objęła 650-metrowy odcinek Lebiedzie - Dzięcioły Bliższe. W ramach zadania na całej długości jezdni ułożona została geosiatka wzmacniająca, położono dwuwarstwową nawierzchnię z mieszanek mineralno-asfaltowych o łącznej grubości 9 cm, oczyszczono rowy, wykonano zjazdy, pobocza i oznakowanie.
Na te prace gmina Sterdyń pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 1 397 365,39 zł. Wartość umowy z wykonawcą to 2 387 692,47 zł.
- Dzięki rządowemu dofinansowaniu już wcześniej przebudowaliśmy wiele dróg w gminie Sterdyń. Teraz zakończyliśmy kolejne ważne inwestycje, ułatwiające komunikację mieszkańcom. Mamy kolejne piękne, równe nawierzchnie. A jak było wcześniej? Mieszkańcy na pewno pamiętają – mówi wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska. - Dziękujemy panu Waldemarowi Krasce wiceministrowi zdrowia,senatorowi RP za nieustające wspieranie nas w realizacji inwestycji ważnych dla naszej gminy. Skala potrzeb w obszarze dróg jest duża. Staramy się wychodzić tym potrzebom naprzeciw, bo bezpieczne i wygodne drogi to jeden z fundamentów rozwoju lokalnego – dodaje pani wójt.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może czas coś napisać do czego doprowadzili nasi urzędnicy że Basen się zamyka od 1 listopada?
Zwolnić zastępcę Burmistrza, Ze dwóch dyrektorów, I połowe niepotrzebnych ale wielce zapracowanych użędnikow I pieniądze na Basen będą!!!
Panie Kraska czekamy na Pana zdjęcie przed Basenem !!! Panie Karakula i na Komisarza w mieście !!!
A może by tak pretensje do Putina. Merkel i ETS unijnego?
A kiedy będą wycięte krzaki przy drogach powiatowych
Podziękujcie temu człowiekowi za lokdałny, dodruk pieniądza, 200 000 nad wymiarowych ofiar m.in. jego kowidowej szarlatanerii. Podziękujecie za "piątkę dla zwierząt".
Biedę byś klepał gdyby nie wsparcie socjalne i wszystkie tarcze osłonowe. Popatrz obiektywnie. A co do w)ładz miasta to zmiany są niezbędne. Czy dodatek węglwy już wypłacili?
Znowu w Szwejkach, ciekawe dlaczego....
Lebiedzie, Grądy, Seroczyn, Chadzyn, kol. Lebiedzie, Dąbrówka, Zaleś, Łazówek, i 10 innych dróg na gminie powstało więc czas i na Szwejki
2020: droga w Szwejkach 2022: droga w Szwejkach Nigdzie indziej w gminie nie ma takiej częstotliwości prac drogowych. Inni gorsi? Okaże się przy wyborach...
lepiej było nie robić tylko zostawić kilometr błota i dziur zeby ludzie koła urywli w samochodach. teraz jest obwodnica Zembrów - Seroczyn. Brawo za konsekwencje i zrobienie fajnej drogi
Dziękujemy za super drogę prawie 2 km. Kiedys nie dało się przejechać droga piaszczysta pełną dzior. A Teres pieknie. Gmina ma porządne drogi