Zamknij
REKLAMA

Rynek pracy w Warszawie - Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów.

09:45, 18.10.2021 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Niskie bezrobocie w stolicy i bardzo chłonny rynek pracy to gwarancja, że każdy chętny znajdzie tu pracę. Najczęściej poszukiwane zawody zaskakują, bo nie ma wśród nich handlowca, logistyka ani kierowcy samochodów ciężarowych. Zobacz, kogo szukają pracodawcy w Warszawie.

Branża IT dynamicznie rekrutuje fachowców i początkujących

Programiści, analitycy, testerzy oprogramowania, administratorzy baz danych, sieci i systemów, projektanci stron internetowych, specjaliści e-commerce i graficy komputerowi bardzo szybko znajdą pracę w branży IT w stolicy. Tu stale jest więcej wakatów niż chętnych do pracy. Co ogólnie nie oznacza, że jest mało osób zainteresowanych branżą IT, po prostu rynek jest bardzo chłonny.

Na najwyższe zarobki mogą liczyć specjaliści z kilkuletnim stażem. Tu zarobki wynoszą kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i są porównywalne z zarobkami na analogicznych stanowiskach w niektórych krajach Europy.

Osoby, które dopiero zdobywają szlify, także nie mogą narzekać na niskie zarobki. Początkujący dostają około 5000 zł brutto. Jeśli marzy ci się praca programisty lub pokrewny zawód w tej branży, zobacz oferty IT w Warszawie.

W szpitalach i przychodniach brakuje medyków

Może się to wydawać dość zaskakujące, ale w stołecznych szpitalach i przychodniach brakuje lekarzy i pielęgniarek. Problemem jest też obsadzenie stanowisk ratowników medycznych. Niedobory kadrowe spowodowała pandemia i znacznie zwiększenie obowiązków, a także wielokrotnie wyższa niż jeszcze dwa lata temu liczba pacjentów w szpitalach.

Brakuje nie tylko specjalistów, ale też lekarzy pediatrów i internistów. Zapotrzebowanie na tych lekarzy zgłasza wiele stołecznych przychodni.

Zarobki medyków kształtują się bardzo różnie. Najwięcej dostają specjaliści. Chirurg na przykład może liczyć na wynagrodzenie przekraczające 20 000 zł brutto.

Gastronomia poszukuje kierowców

Branża gastronomiczna mocno ucierpiała na pandemii, ale też odrobiła lekcję, którą dostała w czasie zamrożenia działalności. Dziś coraz więcej restauracji, pubów i kawiarni oferuje dostawę jedzenia pod wskazany adres. Bardzo modny stał się codzienny catering do firm i prywatnych domów.

W związku z tym, co może nieco zaskakiwać, branża gastronomiczna poszukuje kierowców z prawem jazdy kategorii B, którzy będą dostarczać posiłki. Równie chętnie zatrudniani są kierowcy z prawem jazdy kategorii A. Na motorze łatwo omijać warszawskie korki.

Zarobki dostawców wynoszą średnio 4500 zł brutto.

Kierowców poszukują też firmy kurierskie, a także przedsiębiorstwa świadczące usługi transportu zbiorowego.

Deweloperzy poszukują budowlańców z różnymi specjalizacjami

Duża liczba rozpoczętych inwestycji budowlanych w stolicy na pewno cieszy deweloperów, ale też przysparza im trosk. Na wielu budowach brakuje pracowników, co powoduje przestoje. Poszukiwani są fachowcy praktycznie wszystkich branż: betoniarze, zbrojarze, cieśle szalunkowi, stolarze, murarze, pomocnicy, monterzy rusztowań, instalatorzy i pomocnicy. Do pracy przyjmuje się fachowców, ale też osoby bez kwalifikacji, do przyuczenia.

Zarobki techników średniego i niskiego szczebla kształtują się w okolicach 4000 – 5000 zł brutto.

Na budowach brakuje też inżynierów, brygadzistów, kierowników i specjalistów od obsługi maszyn budowlanych. Ich zarobki są odpowiednio większe.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%