Reklama

Cenna pamiątka po Janie Pawle II w Sokołowie Podlaskim

23/10/2021 10:01

Kurtka należąca do Papieża – Polaka znajduje się w kaplicy pw. Matki Bożej Różańcowej Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Kurtka należąca do Papieża – Polaka znajduje się w kaplicy pw. Matki Bożej Różańcowej Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

„Kurtkę papieską” Dom Miłosierdzia otrzymał w marcu.
- Jest to dar od Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Okazją do tego spotkania i niezwykłej niespodzianki dla Caritas naszej diecezji była 100. rocznica urodzin Papieża Polaka, obchodzona w maju 2020 r. Epidemia nie pozwoliła na zorganizowanie przygotowanych uroczystości ku czci patrona Domu Miłosierdzia (nadanie imienia Jana Pawła II miało miejsce 9 lutego 2000 r. w dowód wdzięczności za wizytę Papieża w Drohiczynie 10 czerwca1999). W przeszklonej gablocie obok „Kurtki Papieskiej” został umieszczony różaniec z herbem Papieża Polaka. W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, 22 października, prosiliśmy by otaczał opieką podopiecznych Caritas oraz wszystkich pracowników, wolontariuszy i darczyńców. Dziękujemy także Siostrze Tobianie - pochodzącej z naszej diecezji, za życzliwość i pamięć – informuje Łukasz Wasiluk, kierownik Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Haaaa, - niezalogowany 2021-10-23 15:40:41

    polatał by.......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    MM - niezalogowany 2021-10-23 16:08:43

    Tam się źle dzieje w tym Domu Dziecka w Wyrozebach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Fetyszyzm - niezalogowany 2021-10-23 20:39:09

    Popłakałem się

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    FY - niezalogowany 2021-10-24 17:39:08

    kurteczka po patronie pedofili :D bestii z wadowic hahahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jp2+1+3! - niezalogowany 2021-10-25 00:55:42

    Chorzy ludzie umieszczają w gablocie zapinany na guziki sweter i gotowi są go czcić. Czy jest w pobliżu lekarz?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • 8gw - niezalogowany 2021-10-27 07:26:30

    To po prostu pamiątka

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Banda prześmiewców - niezalogowany 2021-10-25 06:18:45

    Po co te durne komentarze powyżej. Każdy wierzy w co chce i szydzenie z tego jest płytkie. Jak wierzycie w Kim Dzong Una, czerwony sztandar lub unie europejską, to wasza sprawa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do