Reklama

Cyberprzemoc ? nieznane zagrożenie

21/06/2015 09:03

Sokołowscy policjanci spotykają się z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najczęstszym tematem spotkań jest cyberprzemoc i przemoc rówieśnicza.

Sokołowscy policjanci spotykają się z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najczęstszym tematem spotkań jest cyberprzemoc i przemoc rówieśnicza.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim prowadzą spotkania z uczniami klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu. Omawiają zagrożenia związane z cyberprzemocą czyli przemocą przy użyciu mediów elektronicznych, przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Policjanci uczulają swoich słuchaczy, aby dobrze zastanowili się na decyzją zamieszczenia np. na portalach społecznościowych nieodpowiednich zdjęcie lub innych wiadomości o sobie lub swoich znajomych.

W piątek, 19 czerwca, w ramach realizowanych działań profilaktyczno-edukacyjnych, policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o cyberprzemocy, gdzie szukać pomocy w przypadku gdy jest się jej ofiarą, a także co robić, gdy jest się świadkiem przemocy w sieci. Jak zawsze policjanci przestrzegali przed stosowaniem przemocy rówieśniczej oraz wyjaśniali, na czym ona polega i jakie są jej konsekwencje. Okazuje się, że czasami wydające się pozornie błahe zachowanie, a naruszające prawo, może pokrzyżować nasze plany na przyszłość. Głównie jeśli chodzi o realizację naszych przyszłych marzeń zawodowych. Karalność za przestępstwa związane z cyberprzemocą, z całą pewnością może sprawić, że będą niemożliwe do zrealizowania.

ASP.SZT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do