Reklama

Dlaczego burmistrz i starosta nie uzyskali jeszcze absolutorium?

03/07/2020 23:18

Do końca czerwca w samorządach jest czas na podsumowanie ubiegłego roku i udzielenie włodarzom absolutorium. W tym roku jednak jest inaczej.

Do końca czerwca w samorządach jest czas na podsumowanie ubiegłego roku i udzielenie włodarzom absolutorium. W tym roku jednak jest inaczej.

Z uwagi na epidemię koronawirusa Sejm uchwalił przepisy w ramach Tarczy Antykryzysowej, które przesunęły ten termin o 60 dni, czyli do końca sierpnia.
Sesja absolutoryjna w mieście Sokołów Podlaski zaplanowana została na 10 lipca. Rada Miejska rozpatrzy wówczas „Raport o stanie miasta” na dzień 31 grudnia 2019 r. i będzie głosowała nad udzieleniem wotum zaufania oraz nad absolutorium dla burmistrza Bogusława Karakuli. Początek obrad o godzinie 9.00.
Nie ma jeszcze sesji absolutoryjnej Rady Powiatu Sokołowskiego. Niezależnie od zmiany przepisów absolutoria w czerwcu uzyskali m.in. burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak, wójt gminy Sokołów Janusz Kur i wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama