
CSIRT KNF ostrzega klientów Banku PKO BP przed oszustami podszywającymi się pod pracownikami banku. Do klientów ma trafiać podejrzana wiadomość e-mail.
CSIRT KNF ostrzega klientów Banku PKO BP przed oszustami podszywającymi się pod pracownikami banku. Do klientów ma trafiać podejrzana wiadomość e-mail.
Cyberprzestępcy podszywają się pod znany bank. Na fałszywych stronach wyłudzają dane do logowania w bankowości elektronicznej.
Otrzymałeś wiadomość SMS z informacją o ograniczonym dostępie do konta bankowego? Uważaj – to nowa kampania phishingowa. Cyberprzestępcy podszywają się pod @BankPekaoSA. Na fałszywych stronach wyłudzają dane do logowania w bankowości elektronicznej. ? pic.twitter.com/NZfE6Vo8jB
— CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) April 4, 2022To nowa kampania pshishingowa.
Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Jak tłumaczą specjaliści, zawiera on szkodliwe oprogramowanie.
To bardzo prosty sposób, by przestępcy zyskali dostęp do wrażliwych danych, a w efekcie do władzy nad kontem bankowym i zgromadzonymi tam środkami.
- Techniki wyłudzania wrażliwych danych przez oszustów stale ewoluują. Do popularnych należą fałszywy telefon z „policji”, wyłudzenia na przelew BLIK oraz podszywanie się pod zaufane instytucje w sieci. Nie dajcie się oszustom i bądźcie CYBERczujni - podkreśla bank w komunikacie.
Przede wszystkim nie należy klikać w linki w wiadomościach SMS. Zwłaszcza, kiedy nie mamy pewności, kto jest nadawcą lub gdzie zostaniesz przekierowany.
Ponadto nie logujmy się do konta na nieznanych lub cudzych komputerach czy telefonach.
To Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w celu prowadzenia koordynacji działań i wsparcia obsługi incydentów bezpieczeństwa w podmiotach rynku finansowego uznanych za Operatorów Usług Kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie