Reklama

Minister zdrowia mówi o obowiązku szczepień. Stawia sprawę jasno

03/12/2021 16:20

Na obowiązkowe szczepienia decyduje się coraz więcej państw Unii Europejskiej. Czy ich śladem pójdzie Polska? Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, co sądzi o tym pomyśle.  

Na obowiązkowe szczepienia decyduje się coraz więcej państw Unii Europejskiej. Czy ich śladem pójdzie Polska? Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, co sądzi o tym pomyśle.  

Taką decyzję podjęły w ostatnim czasie m.in. Niemcy, Austria czy Francja. Na wprowadzenie obowiązkowych szczepień zdecydowały się również Węgry. 

W Polsce obecnie nie ma jeszcze decyzji, która obligowałaby wszystkich do szczepień. Wydaje się, że taka decyzja nie będzie w najbliższym czasie podjęta. Wskazuje na to wypowiedź ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Reklama

Szef resortu zdrowia chce pozostawić Polakom wybór. 

- Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień - powiedział Niedzielski cytowany przez portal Wirtualna Polska. 

Po chwili jednak dodał, że pewne grupy społeczne powinny takiemu obowiązkowi podlegać. 

-  W przypadku pewnych grup, które są z jednej strony najbardziej narażone, a z drugiej odpowiadają w sensie społecznym za zwiększone ryzyko transmisji, to z mojego punktu widzenia te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień - tłumaczył. 

Reklama

Kogo miał na myśli Niedzielski?

Tłumaczył, że chodzi o medyków, nauczycieli, a także pracowników służb mundurowych ze względu na pełnione obowiązki. Dodawał także, że w przypadku osób pracujących w sektorze handlu nie jest konieczne. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama