
Na sesji rady Powiatu Sokołowskiego 30 marca starosta Leszek Iwaniuk opowiedział o planach inwestycyjnych na drogach powiatowych w mieście w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020.
Na sesji rady Powiatu Sokołowskiego 30 marca starosta Leszek Iwaniuk opowiedział o planach inwestycyjnych na drogach powiatowych w mieście w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020.
?Z wykorzystaniem funduszy unijnych z RPO, po konsultacjach z panem marszałkiem, w ramach Zintegrowanych Instrumentów Terytorialnych są szykowane Regionalne Instrumenty Terytorialne. W nich wspólnie z innymi powiatami zgłosiliśmy swoje potrzeby, zaakceptowane przez pana marszałka. Jest to kwota około 12 milionów złotych, gdzie miasto Sokołów Podlaski też będzie miało swój znaczny udział.
Wyremontowany zostanie odcinek drogi - ulica Wilczyńskiego, która jest miejską trasą, w stronę Jabłonny Lackiej. To też zostało zgłoszone do RIT.
Na terenie miasta Sokołowa chcemy wybudować około 10 kilometrów ciągów pieszo-rowerowych. Projekt na niskoemisyjność ?Parkuj i jedź? zakłada, że mieszkańcy przyjadą do miasta, a na terenie bazy PKS do dyspozycji będą mieć ponad 100 parkingów. Przesiądą się na rowery i dalej będą już jeździć tymi rowerami. To poprawi sytuację z parkowaniem na terenie Sokołowa?.
STAROSTA LESZEK IWANIUK
SESJA POWIATOWA 30 MARCA 2015
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy ktoś, kto wymyślił te rowery ma olej w głowie? Już widzę jak rolnik z Repek przyjeżdża do Sokołowa po część do traktora i przesiada się na rower, żeby dojechać do sklepu. I na to pójdą unijne pieniądze?????
Pójdą na drogi, a to będzie dodatek, bo bez rowerów by nie byłoby nic (czyli dróg).
Tyle dziur w drogach a oni na ścieżki rowerowe pieniądze chcą wydawać. MATKO!!!
Prawie jak Amsterdam... ;-)
A ile tych rowerów będzie do dyspozycji?
Obawiam się,że ta krągła głowa, może nas jeszcze nie raz zadziwić.
beznadzieja...po co ten powiat u nas...a paszporty dalej tylko w Siedlcach?
Wątpię żeby wypalił pomysł z miejskimi rowerami, ale oczywiście im więcej ścieżek rowerowych, tym lepiej. Z jednym zastrzeżeniem: to, co powiat ulepił na Kosowskiej, to jakiś tor przeszkód, a nie ścieżka rowerowa. Unikam jak zarazy, a jak już muszę tamtędy pojechać, to przeklinam projektanta i życzę mu żeby przez 100 lat jeździł tamtędy do pracy i z powrotem. Ponadto: ścieżki rowerowe (tak powiatowe, jak i miejskie) z kostki, położonej na ubitym piasku, to wyrzucone pieniądze. Rok nie minął jak Ząbkowską rozjeździły ciężarówki i prostata boli na sam widok tych wertepów.
Czy ta ścieżka rowerowa na Kosowskiej na pewno jest powiatowa? Mam wątpliwości.
Błyskotliwy pomysł, ... parkuj i jedź, dobre. I te ścieżki rowerowe. Takie bzdury tylko w UE superpaństwie superabsurdu!
Normalnie debilizm.... myślałem, że to żart na 1 kwietnia Pamietajmy że część jest z UE, a część z naszych podatków. to jest zwykła niegospodarność
Ja wolę, żeby powiat porobił dróg za 80% i wybudował parkin i kupił rowery za 20% niż miałoby nic u nas nie zrobione.
Tak to wygląda jak facet po wyższej szkole fartu i żartu zabiera się do rządzenia
Plotki o odejściu słońca powiatu do pracy w Warszawie okazały się mocno przesadzone. Podobno Iwaniuk ma być teraz mózgiem kampanii Sawickiego do sejmu. A minister nóżkami przebiera bo Piechocińskiego kumpel a Waldi Pawlak już z Bronkiem knuje coś...
Co by nie zrobić to zawsze źle! może ktoś się zgłosi z autorskim pomysłem rozwiązania wszystkich problemów zgodnie - dla wszystkich.