
W niedzielę 23 lipca, na stadionie w Kosowie Lackim zorganizowano Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Ceranów i Kosów Lacki.
Do rywalizacji stanęło 6 drużyn z terenu gminy Ceranów, 10 drużyn z gminy Kosów Lacki oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców z gminy Kosów Lacki.
Podczas zawodów uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Pawła Dmowskiego. Sędzią głównym zawodów był zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Sławomir Lipka.
Na zakończenie poszczególne drużyny uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami. Wręczyli je: burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, wójt gminy Ceranów Ewa Częścik, przedstawiciel władz wojewódzkich i powiatowych ZOSP RP Wojciech Wicherski oraz komendant gminny OSP i zarazem wiceprzewodniczący powiatowych struktur OSP Tomasz Wilk.
- Zawody to dobra okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości, które mogą przydać się podczas akcji. Rywalizacja była dosyć wyrównana i na bardzo wysokim poziomie. Świadczy to o dużej sprawności druhen i druhów, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom naszych gmin - podkreślali przedstawiciele władz samorządowych.
Strażackie zmagania obejrzała spora grupa kibiców.
Klasyfikacja generalna zawodów:
Grupa A (mężczyźni):
Grupa MDP chłopięca:
ZDJĘCIA W FOTOGALERII: UMiG KOSÓW LACKI, OSP KOSÓW LACKI, OSP RYTELE ŚWIĘCKIE
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie