
W sobotę, 13 stycznia, na terenie parku w Repkach przeprowadzono ćwiczenia z ratownictwa lodowego na zamarzniętym zbiorniku wodnym.
Organizatorem była miejscowa jednostka - KSRG OSP Repki. Podczas ćwiczeń były wykorzystywane techniki w zakresie: poruszania się po lodzie, dotarcia do osoby poszkodowanej oraz podjęcie jej z wody i ewakuacji na brzeg, organizacji prac asekuracyjnych a także doskonalenia technik samoratowania w przypadku załamania się lodu. Ćwiczenia miały sprawdzić potencjał ratowniczy przybyłych jednostek OSP podczas działań na lodzie, służyć doskonaleniu zasad poruszania się po lodzie, technik ratowniczych z wykorzystaniem posiadanego sprzętu, ratowania osób, pod którymi załamał się lód, udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy. Wykorzystano sprzęt ratowniczy - sanie lodowe, rzutki ratownicze, koła ratunkowe.
Podczas zbiórki kończącej ćwiczenia nastąpiło omówienie i podsumowanie prowadzonych działań przez prowadzącego ćwiczenia druha Grzegorza Sosnę, wójt gminy Repki Apolonię Stasiuk oraz komendanta gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Repkach druha Marcina Iwańskiego.
Udział w ćwiczeniach wzięły jednostki z gminy Repki: OSP Liszki, OSP Sawice, Osp Gałki, OSP Repki i OSP Rogów.
INFORMACJA/ZDJĘCIA: UG REPKI
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Trochę rozumu bo któregoś roku wykuli przerębel i dziecko wpadło do wody.
Gdzie wtedy byli rodzice?????????
W pracy!!