W poniedziałek, 6 kwietnia, strażacy od rana usuwają skutkami silnych wiatrów, które przechodzą nad powiatem sokołowskim.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed silnym wiatrem w dwunastu województwach od północnego zachodu po południowy wschód Polski.
W przypadku powiatu sokołowskiego zapowiedziano wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do około 85 km/h, z północnego zachodu. Niestety, te prognozy się potwierdziły i wichura dała się we znaki mieszkańcom i strażakom, którzy musieli odejść od świątecznych stołów i ruszyć w teren.
W powiecie sokołowskim od rana odnotowano kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem połamanych konarów lub wywróconych drzew, które blokowały lub utrudniały ruch na drogach. Do akcji wyjeżdżali strażacy niemal ze wszystkich gmin, położonych na terenie powiatu, najwięcej interwencji było w gminach Sokołów Podlaski, Repki i Kosów Lacki.
W południowej części powiatu sokołowskiego występują problemy z dostawą prądu.
Synoptycy prognozują, że wiatr zacznie słabnąć w poniedziałek, 6 kwietnia, około godziny 21.
FOT. OSP KSRG KOSÓW LACKI

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
w Gminie Bielany wycięli spróchniałe i spokój Kolonia Ruda
w Gminie Bielany wycięli spróchniałe i spokój Kolonia Ruda