Reklama

Wiemy, co z majówką! Rząd ogłosił listę aktualnych obostrzeń

14/04/2021 10:43

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej dziś (14 kwietnia) konferencji prasowej poinformował o częściowym przedłużeniu obostrzeń do 5 maja. Jakie zasady będą obowiązywały? 

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej dziś (14 kwietnia) konferencji prasowej poinformował o częściowym przedłużeniu obostrzeń. Jakie zasady będą obowiązywały? 

- To apogeum trzeciej fali, jak chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy zmniejszyła się liczba hospitalizacji - zauważa minister.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że rząd patrzy teraz na inne kryteria przed decyzją o ewentualnym luzowaniu obostrzeń epidemicznych. W tym momencie najważniejsza dla rządzących jest sytuacja z łóżkami i respiratorami. 

Z tego też powodu, do 25 kwietnia przedłużono większość obostrzeń. O dwa tygodnie natomiast przedłużono restrykcje związane z funkcjonowaniem hoteli i pensjonatów. 

- Do 3 maja nie będzie możliwości prowadzenia hoteli i obiektów noclegowych - dodaje minister i tłumaczy to tym, aby nie było dylematów co do tego, jakie decyzje podejmować w związku z majówką. 

Ponownie otwarte od poniedziałku, 19 kwietnia zostały żłobki i przedszkola. Możliwe jest również uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

- Na otwartej przestrzeni ryzyko zakażenia jest mniejsze. Dlatego dopuścimy (do gry - dop. red) rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo na obiektach sportowych. Możliwe będzie także prowadzenie aktywności fizycznej w grupach do 25 osób - mówił Niedzielski.

Jakie obostrzenia aktualnie obowiązują?

Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zamknięte. Otwarte mogą być jedynie hurtownie i składy budowlane  Wprowadzono limity klientów placówkach handlowych pow. 100 m kw. To jedna osoba na 20 m kw. Limit jednej osoby na 20 m kw. obowiązuje również w kościołach Nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych i liceów Nie działają kluby fitness i siłownie Zamknięte galerie handlowe (wyjątki stanowią znajdujące się tam m.in. sklepy spożywcze i apteki) Kina, teatry, muzea i galerie sztuki zamknięte dla odwiedzających Zamknięte hotele (z wyjątkiem noclegów służbowych) Zamknięte są salony fryzjerskie, kosmetyczne etc. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2021-04-14 13:31:28

    Zniszczyli nam przemysł, górnictwo, rolnictwo, kulturę i oświatę, służbę zdrowia, policję, turystykę, hotelarstwo, gastronomię, małe firmy. W plandemii mają w destrukcji ekstremalne i masakryczne tempo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Minister - niezalogowany 2021-04-14 16:46:06

    Minister jest gość. To prawdziwy stachanowiec destrukcji. Podobno w MZ na ścianach wiszą portrety zasłużonego europejskiego badacza dra Mengele. Niech żyje pandemia, niech żyją porady telefoniczne, niech żyją domięśniowi podawacze berbeluchy, niech żyją dubeltowe stawki w oddziałach covidowych, precz z hotelami, grillem i piwem w kuflu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do