Zamknij
REKLAMA

Poparli pomysł, by w Siedlcach kształcić lekarzy

10:10, 22.06.2022 | .
Skomentuj FOT. CSM UPH W SIEDLCACH
REKLAMA

Rada Powiatu Sokołowskiego na sesji 21 czerwca przyjęła stanowisko w sprawie utworzenia kierunku lekarskiego w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Siedlecka uczelnia od jakiegoś czasu przymierza się do rozszerzenia oferty kształcenia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu o kierunek lekarski. Dziś studiować tam można ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. Uniwersytet uruchomił i sukcesywnie doposaża Centrum Symulacji Medycznych (CSM). Jego zadaniem jest podniesienie skuteczności i jakości praktycznego nauczania studentów kierunków medycznych.

Elementem procedur związanych z uruchomieniem nowego kierunku na UPH jest zasięgnięcie opinii lokalnych samorządów. Rektor uczelni zwrócił się w tej sprawie m.in. do Rady Powiatu Sokołowskiego.
- Społeczność akademicka podjęła ten wysiłek, mając na uwadze nie tylko ambicje uniwersytetu, który jest ważnym centrum akademickim i dydaktycznym w regionie, ale przede wszystkim potrzebę zapewnienia kadr medycznych, niezbędnych dla rozwoju regionu i zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Jestem przekonany, że uruchomienie kierunku lekarskiego w UPH w Siedlcach znacząco podniesie prestiż regionu oraz wpłynie na poprawę i dostępność opieki zdrowotnej. Realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia będzie możliwa tylko dzięki współpracy z władzami samorządowymi – napisał prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Rada Powiatu Sokołowskiego na sesji 21 czerwca przyjęła stanowisko, w którym w pełni poparła pomysł, by w Siedlcach kształcić lekarzy. Za było 8 radnych (Bogdan Czarnocki, Andrzej Kietliński, Ryszard Domański, Urszula Krzymowska, Jacek Odziemczyk, Jerzy Strzała, Krzysztof Więsak i Sławomir Wróblewski) , od głosu wstrzymali się Jolanta Ciołkowska i Marek Ratyński, pozostali radni byli nieobecni.

- Wierzymy, że uruchomienie kierunku lekarskiego w UPH zwiększy dostępność studiów na kierunku lekarskim dla młodych ludzi pochodzących z okolicznych miejscowości, dla których przeszkodą w rozpoczęciu nauki na studiach medycznych jest nie brak predyspozycji, czy zapału, ale znaczny koszt utrzymania w dużym mieście – czytamy m.in. w uzasadnieniu stanowiska rady.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

HahahaHahaha

2 3

Daleka droga do Rio 10:58, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@ - Hahaha,@ - Hahaha,

4 0

Kiedyś trzeba zacząć - Krakowa też od razu nie zbudowali i wiadomo , że kształcenie lekarza trwa ok. 10 lat . 19:11, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale------Ale------

6 0

Nie rozumiem czemu CI dwoje radnych się wstrzymało , zwłaszcza Pani Doktorowa , co ONI przez to chcieli osiągnąć - chyba w jakimś stopniu zabłysnąć. Takich ludzi nie powinno się nigdzie wybierać , ONI tylko darmo biorą kasę i szkodzą powiatowi. 05:16, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 0

Powinni kształcić psychiatrów i przed powołaniem na stołki rada winna słuchać nie Kraski podobnych a psychiatry , gęsi by pasła. 18:24, 27.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WW

0 0

W Rolniku kształcą weterynarzy. Zmienić nazwę, dać tytuł vice - felczera oraz dodatek kowidowy i jazda leczyć! 23:12, 27.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%