Zamknij
REKLAMA

KAS: już 10 tys. litrów spirytusu pochodzącego z przestępstwa przekazano na potrzeby dezynfekcji

19:31, 20.03.2020 | MARCIN MUSIAŁ, MMU/AMAC/
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Krajowa Administracja Skarbowa do chwili obecnej przekazała 10 tys. litrów spirytusu na potrzeby dezynfekcji. KAS wspiera walkę z koronawirusem, spirytus został przekazany do szpitali, Straży Granicznej i Straży Pożarnej" - wyjaśniła rzeczniczka KAS.

Dodała, że spirytus pochodził z przestępstwa, był zatrzymany w miejscach produkcji, na drogach krajowych, był przewożony przez granicę. Alkohol miał być przeznaczony do zniszczenia lub sprzedaży.

Wcześniej w piątek Wielanek poinformowała PAP, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała dwóm olsztyńskim szpitalom ? Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu i Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie ? 1,5 tys. litrów spirytusu pochodzącego z przestępstwa, który był przeznaczony do zniszczenia.

"Było to możliwe dzięki szybkim działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, które umożliwiły wykorzystanie przeznaczonego do zniszczenia spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego" - wyjaśniła rzeczniczka.

Dodała, że była to kolejna partia spirytusu przekazana przez KAS. Kilka dni wcześniej 1000 litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie. "W najbliższym czasie kolejną dużą ilość spirytusu przekażemy do szpitala w Elblągu" - zapowiedziała. (PAP)

(MARCIN MUSIAŁ, MMU/AMAC/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JocoJoco

0 0

Co to była za dezynfekcja. Gardła odkazila sobie całą jednostka psów.

Byłem, widzialem.
Pozdro.
Jacek S_a_d_o_w_y z os. Syndykat 23:12, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

St. Asp. ZielonkaSt. Asp. Zielonka

0 0

Nie pisz bzdur.
Policja nie pije alkoholu. 21:34, 27.03.2020