Zamknij
REKLAMA

Szachiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Repki

09:46, 20.02.2020 | EWA CZARKOWSKA
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 16 lutego, po raz szesnasty Gminny Ośrodek Kultury wespół z Gminnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym zorganizowali Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki.

W tym roku rozegrano dwa oddzielne turnieje. Turniej główny przeznaczony był dla zawodników zaawansowanych, a drugi turniej skierowany był do uczniów, którzy od niedawna poznają tajniki królewskiej gry.
W turnieju głównym z udziałem 13 zawodników zwyciężył Michał Kosiorek z Łochowa, który w siedmiu grach uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Żurawicki z Węgrowa, a trzeci był Dawid Dobosiewicz z Mińska Mazowieckiego – obaj zdobyli po 5,5 pkt. Czwarte miejsce przypadło Pawłowi Nasiłowskiemu z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszym juniorem do lat 15 był Dawid Dobosiewicz przed swym bratem Krzysztofem i Aleksandrą Żurawicką.
W klasyfikacji mieszkańców gminy Repki najlepszy był Zbigniew Pietrzuk z Repek.
W turnieju przeznaczonym dla młodzików zagrało dwadzieścioro dzieci, głównie z Wyroząb i Skrzeszewa, gdzie w miejscowych szkołach drugi rok prowadzona jest edukacja szachowa. Wśród dzieci zwyciężył siedmioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego przed swym o rok starszym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 8,5 punktów z dziewięciu gier. Trzecie miejsce zdobył Michał Remiszewski z Wyroząb, który zdobył 6 punktów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii w turnieju głównym oraz najlepsza trójka turnieju młodzików została nagrodzona pięknymi pucharami ufundowanymi przez patronkę zawodów Panią wójt Apolonię Stasiuk, która podziękowała szachistom za udział w zawodach i zaprosiła ich do udziału w siedemnastym turnieju.

(EWA CZARKOWSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone