Zamknij

Brawa za pomysł. Szkolna impreza w klimacie lat 20.

22:58, 13.02.2020 | INFO/FOT. PSP W JABŁONNIE LACKIEJ
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna zabawa karnawałowa w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej odbyła się 6 lutego i przebiegała w wyjątkowym klimacie magicznych lat 20.

W klimat ten wprowadziła wszystkich Gabrysia Woźniak piosenką „Lata 20., lata 30.”. Lata dwudzieste i trzydzieste były w Polsce czasem barwnym, rozśpiewanym i roztańczonym. Tuż po pierwszej wojnie światowej panie w długich rękawiczkach, powłóczystych sukniach zdobionych sznurami pereł i eleganccy panowie w smokingach czy frakach świętowali życie w rewiach i kabaretach. Nigdy przedtem ani też nigdy potem nie miało ono tylu barw, odcieni i smaków co w słodkich latach dwudziestych i trzydziestych.
Na jabłońską zabawę przygotowane były dwa konkursy. Jeden fotograficzny, z którego prace można było podziwiać na wystawie podczas przebiegu zabawy. Jurorzy byli zachwyceni pomysłowością i kreatywnością  autorów. Dzieci dostarczyły zdjęcia, na których prezentowały modę tamtych lat. Jury miało naprawdę duży dylemat. Podziękowania należą się rodzicom, których pomysłowość i zaangażowanie pozwoliły na wykonanie tak wyjątkowych prac. Na pewno będzie je można obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Drugi konkurs „Twoja twarz brzmi znajomo” przebiegł na scenie. Zgodnie z regulaminem zgłosili się uczniowie, którzy postanowili wcielić się w wykonawcę z magicznych lat 20-stych. Występujących oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły Jolanta Kondraciuk, wójt gminy Wiesław Michalczuk, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Rozbicka, Katarzyna Bartosiak i Elżbieta Miłobędzka. Uczniowie wcielali się w postać Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej, Heleny Grossówny, Lody Niemirzanki i Toli Mankiewiczówny. Przed każdą prezentacją można było posłuchać fragmentu oryginalnego wykonania. Po pysznym poczęstunku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i nagrodzenie wszystkich uczestników.
Dalszą część imprezy prowadził znany już w szkole wodzirej. Zabawa przeplatana była różnymi konkursami, w których brali udział uczniowie i wychowawcy. Koordynatorami zabawy karnawałowej były nauczycielki Renata Lalak i Ewa Litwiniak.

(INFO/FOT. PSP W JABŁONNIE LACKIEJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz