Zamknij

Znany tytuł na szkolnej scenie w Jabłonnie Lackiej

21:13, 07.03.2020 | INFO/FOT. PSP W JABŁONNIE LACKIEJ
Skomentuj
REKLAMA

Koła Teatralne Abstrakcja, działające w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej każdego roku przygotowuje spektakl dla społeczności lokalnej. Działanie takie ma na celu zacieśnienie współpracy ze środowiskiem i prezentację umiejętności i zainteresowań uczniów. Rodzice zaś mają okazję zobaczyć, jak zdolne są ich pociechy. W tym roku szkolnym Abstrakcja podjęła się wystawienia „Opowieści wigilijnej” według Charlesa Dickensa.

Choć Święta Bożego Narodzenia już minęły i ten szczególny czas – czas przemyśleń, przemian i wzruszeń jest za nami, aktorzy jabłońskiej szkoły chcieli przypomnieć los zagubionego na ziemi pewnego człowieka. Przesłanie płynące z utworu Ch. Dickensa jest aktualne niezależnie od epoki czy pory roku. Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół nas, na innych ludzi. Często pędzimy do przodu – po stopień, po awans, po młodość, po urodę, a czas się z nas śmieje, szyderczo na nas patrzy i pyta: dokąd i po co? Odpowiadamy ,,po szczęście”. Oglądamy się za siebie i co widzimy? Pustkę i cienie, szukamy tych, którym nie podaliśmy ręki, szukamy tych, których omijaliśmy na ulicy i tych, którzy przez nas płakali. Nigdy nie jest za późno, aby odmienić swój los, dlatego powtarzajmy za księdzem Janem Twardowskim ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.
28 lutego 2020 roku odbyła się premiera „Opowieści wigilijnej”. Przybyli rodzice i wszyscy zainteresowani spektaklem. Zebranych na widowni zachwyciła gra członków koła teatralnego. Niemilknące brawa i słowa podziękowań były dla młodych aktorów szczególnie ważne. Emocje przekazywane przez grających udzieliły się widzom.
W spektaklu wystąpili: Scrooge - Adam Niemirka; Duch Wigilijnej Przeszłości - Marta Zawadzka; Duch Świąt Bożego Narodzenia - Amelia Jóźwiak; Duch Przyszłych Wigilii - Gerard Brzeziński; Pani 1 -   Marta Tomczuk; Pani 2 - Kamila Plichta; Siostrzeniec - Karol Steczkowski; Żona Siostrzeńca - Marta Tomczuk; Gość 1 - Kamila Plichta; Gość 2 - Zuzanna Gawrysiuk; Kancelista Bob- Julia Fiuczek; Żona Boba - Gabriela Woźniak; Piotr - Bartosz Niemirka; Tim - Karol Kowalski; Marley - Oliwia Przesmycka; Dziewczyna  - Alicja Zajkowska; Młodzieniec (Młody Scrooge)- Magdalena Zieniewska; Chłopiec  (Mały Scrooge) - Jan Kryszczuk; Fan - Julita Jasieńczuk; Praczka - Maria Sejbuk; Posługaczka  - Julia Małko; Przechodzień 1  - Magdalena Niemirka; Przechodzień 2  - Bartosz Niemirka; Przechodzień 3  - Gerard  Brzeziński; Mama - Kamila Plichta; Tata - Jan Kryszczu; Córka- Zuzanna Gawrysiuk; Babcia - Julia Małko; Osoba 1  - Marta Tomczuk; Osoba 2  - Maria Sejbuk. Spektakl teatralny reżyserowały panie Renata Lalak i Renata Kryszczuk.

(INFO/FOT. PSP W JABŁONNIE LACKIEJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mikimiki

0 0

Spróbujcie Fredrę, Zapolską itp! Dickens? Dajcie spokój........ 21:32, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz