Zamknij

21:58, 01.03.2020

W niedzielę, 1 marca, w sokołowskiej konkatedrze odprawiono mszę w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Jak podkreślił ks. prałat Andrzej Krupa, we wrześniu 1939 r. Polacy zjednoczyli się w walce z niemieckim okupantem, a w rozprawie z polskim podziemiem niepodległościowym po 1944 r. Polacy walczyli przeciwko swoim rodakom. Władze komunistyczne przez lata usiłowały pogrzebać pamięć o zamordowanych żołnierzach, ale to się nie udało. Wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski odczytał list prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Po nabożeństwie ok. 200 osób zgromadziło się przy Pomniku Żołnierzy AK i struktur poakowskich obwodu „Jezioro” oraz mieszkańców powiatu sokołowskiego poległych i pomordowanych w latach 1944-1953. Tam przedstawiciele samorządów, senatora Waldemara Kraski, miejskich instytucji złożyli kwiaty, zapalono też znicze. Wartę honorową pełnili harcerze. Na koniec burmistrz Bogusław Karakula podziękował uczestnikom obchodów za pamięć i udział w uroczystościach, a zebrani odśpiewali Hymn Polski.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz