Zamknij

Szpital miejski w Siedlcach tylko dla pacjentów z koronawirusem

11:20, 13.03.2020 | OPR. BG/FOT. ARCHIWUM
REKLAMA
Skomentuj

Na polecenie wojewody mazowieckiego do północy w niedzielę szpital miejski w Siedlcach ma być w przygotowany na przyjmowanie zakażonych koronawirusem.

Chodzi o wszystkie oddziały. Placówka ma zapewnić też respiratory. To oznacza, że szpital odwoła przyjmowanie nowych pacjentów, a dotychczasowi będą przewiezieni do szpitala wojewódzkiego i innych placówek w regionie.
„Polecam przygotowanie oddziałów zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych, funkcjonujących w strukturze szpitala, na przyjęcie zwiększonej liczy pacjentów, w tym zabezpieczenie na tych oddziałach respiratorów.  Przygotowanie do 15. marca do godz. 24.00 miejsc na pozostałych oddziałach szpitala, do których będą przyjmowani chorzy z pozytywnym, wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu ” - brzmi komunikat wojewody.
W podwórzu szpitala ustawione są namioty, w których jest prowadzona procedura triażu (selekcji medycznej). Zgodnie z jej zasadami do szpitala będą przyjmowani wyłącznie pacjenci z pozytywnym wynikiem testu. Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa trafią do namiotu, zostaną od nich pobrane próbki do badań. W namiocie będą czekać na ich wyniki. Ci z negatywnym wynikiem zostaną zwolnieni, do szpitala zostaną przyjęci ci z pozytywnym wynikiem testu.

(OPR. BG/FOT. ARCHIWUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone