17 kwietnia 2026 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego “That seems easy”.
Jest to już 5. edycja tego językowego zmagania, w którym udział wzięło 26 uczniów z powiatu sokołowskiego. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi zarówno znajomość słownictwa i gramatyki, wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, jak i umiejętność rozumienia tekstów oraz praktycznego posługiwania się językiem. Do konkursu przygotowywało ich wielu15 nauczycieli – co pokazuje, jak duże zaangażowanie stoi za sukcesami uczniów.
- Wierzymy, że współpraca i otwartość na nowe rozwiązania naprawdę mają znaczenie. Konkurs był tego świetnym przykładem – spotkaniem młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać, oraz nauczycieli, którzy ich w tym wspierają – podkreśla dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Joanna Hawryuk. - To wydarzenie dobrze oddaje, jak funkcjonuje nasza szkoła – stawiamy na edukację, współpracę i rozwój. Jako szkoła dwujęzyczna chcemy, żeby język był dla uczniów czymś naturalnym, a nie tylko przedmiotem w planie lekcji. Dlatego szukamy różnych możliwości, żeby uczyć się także poza klasą.
Pani dyrektor podkreśla, że nauczyciele z „Jedynki” biorą udział w programie Erasmus+, wyjeżdżają na kursy i obserwują pracę innych szkół (job shadowing), dzięki czemu przywożą nowe pomysły i inspiracje do codziennej pracy. Uczniowie PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim z kolei mają okazję uczestniczyć w wyjazdach zagranicznych, podczas których mogą sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce i zdobywać nowe doświadczenia.
ZDJĘCIA: PSP NR !
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze