Reklama

Jerzy Zelnik na lekcji bibliotecznej w I LO

05/11/2014 21:22

O miłości do Ojczyzny, o miłości do żony, o swoim życiu osobistym, o dobrych wyborach i karierze aktora mówił Jerzy Zelnik do uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

O miłości do Ojczyzny, o miłości do żony, o swoim życiu osobistym, o dobrych wyborach i karierze aktora mówił Jerzy Zelnik do uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Spotkanie z aktorem odbyło się 4 listopada, w ramach projektu bibliotecznego ?Spotkania z pasją?.

Przypomnijmy, że Jerzy Zelnik debiutował mając zaledwie 18 lat w filmie Jerzego Kawalerowicza ?Faraon? i od razu zaskarbił sobie sympatię widzów. Dojrzałość artystyczna przyszła 15 lat później i to Zygmunt August pozostał rolą najbliższą sercu aktora.

Reklama

Obecnie Jerzy Zelnik wyznaje, że nie ma potrzeby brylowania na salonach. Pełen powściągliwości mówi o sobie: ?Jestem wreszcie wolnym człowiekiem? i ?Stałem się sługą?.

Spotkanie z aktorem przebiegało w patriotycznej atmosferze. Jerzy Zelnik opowiedział o swojej działalności kulturalno-patriotycznej, recytował fragmenty książki Jana Pawła II ?Dar i tajemnica?, ?Gawędę o miłości ziemi ojczystej? W. Szymborskiej, fragm. przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego do I Kampanii Kadrowej z 3 sierpnia 1944 roku. Wspólnie (!) odśpiewaliśmy Marsz Pierwszej Brygady i pieśń legionową ?Wojenko, wojenko??. Następnie aktor, odpowiadając na pytania uczniów z kl. IIC i IIIB, mówił o początkach pracy w zawodzie aktora, wyjaśniał czym dziś -w świecie pełnym komercji- powinien być zawód aktora, mówił o powodach większego zaangażowania w życie publiczne niż w życie aktorskie, podkreślił wagę posiadania przez każdego z nas celu, który nadaje sens naszemu życiu.

Reklama

Spotkanie z Jerzy Zelnikiem było dla zebranych uczniów piękną lekcją patriotyzmu.

Spotkanie prowadziła Sylwia Kamińska ? tegoroczna maturzystka a towarzyszyła jej Sandra Bazylczuk, która przepięknie wykonała utwór Ireny Santor ?Powrócisz tu?.

Już dziś zapraszamy na kolejne grudniowe Biblioteczne spotkania z pasją.

EWA ARTYCH, AGATA MOSIEJ, KATARZYNA SKIBNIEWSKA

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama