Reklama

Kosów Lacki kupi kamery - fotopułapki. Kogo samorząd chce namierzyć?

07/04/2022 07:51

​​​​​​​W ten sposób samorząd chce walczyć z osobami, które nielegalnie pozbywają się śmieci i jeżdżą przeładowanymi samochodami ciężarowymi.

W ten sposób samorząd chce walczyć z osobami, które nielegalnie pozbywają się śmieci i jeżdżą przeładowanymi samochodami ciężarowymi.

Kosów Lacki był pierwszym samorządem w powiecie sokołowskim, który zdecydował się na instalację monitoringu miejskiego. Teraz rada i burmistrz zdecydowali, że potrzebne są kolejne urządzenia, już innego rodzaju. Chodzi o kamery, które są przenośne, wytrzymałe oraz wodoodporne, wykorzystywane często przez leśników. Urządzenia mogą rejestrować obraz także w nocy i przesyłać go np. na telefony komórkowe.
Na sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki 31 marca wśród zmian w budżecie na 2022 r. znalazł się m.in.zapis o przeznaczeniu 4100 zł na zakup kamery – fotopułapki. Radni jednomyślnie przegłosowali tę zmianę, jak i inne zawarte w projekcie.
O kulisach tego zakupu mówił pod koniec sesji burmistrz Jan Słomiak.

- Doszliśmy do wniosku, że nie ma już na co czekać. Zdecydowaliśmy, że kupujemy dwie kamery, pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie – mówił burmistrz. - Będą one wisieć w różnych punktach. Na pewno wykorzystamy je tam, gdzie są nielegalne wysypiska śmieci , ale też przy drogach, gdzie na trasę o dopuszczalnej masie pojazdów 16 ton wjeżdżają 40-tonowe pojazdy, które w dodatku wożą żwir.

Jan Słomiak zaznaczył, że kamery będą umieszczane w miejscach, o których nie będą informowani mieszkańcy.
- Nawet jak ktoś to urządzenie znajdzie i zechce zniszczyć, to nic mu to nie da, bo zarejestrujemy, kto to jest. Będziemy też mieć możliwość czasem na bieżąco reagować na czyjeś działania – podkreślił. Zaapelował też do radnych i sołtysów, by informowali mieszkańców o zakupie kamer.

- Niech mają świadomość, że może się zdarzyć, że chociaż wyrzucą siatkę odpadów, to będą później musieli zebrać na swój koszt i zutylizować na przykład przyczepkę, bo takie będą konsekwencje postępowania – dodał włodarz Kosowa Lackiego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do