
Orkiestra OSP Sokołów Podlaski pod koniec listopada ogłosiła, że zagra koncert w gminie, która zbierze i przekaże jak najwięcej nakrętek na rzecz Gabrysi Dorockiej chorej na SMA. W sumie dzięki akcji udało się zebrać 1,3 tony plastikowych korków.
Orkiestra OSP Sokołów Podlaski pod koniec listopada ogłosiła, że zagra koncert w gminie, która zbierze i przekaże jak najwięcej nakrętek na rzecz Gabrysi Dorockiej chorej na SMA. W sumie dzięki akcji udało się zebrać 1,3 tony plastikowych korków.
Gabrysia nie ma jeszcze roku, ale choruje na najostrzejszą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Szansą jest terapia, na którą potrzeba aż 9 milionów złotych. W pomoc dziewczynce postanowili zaangażować się członkowie Orkiestry OSP Sokołów Podlaski.
Pod koniec listopada muzycy w strażackich mundurach ogłosili, że organizują nietypową rywalizację i oferują ciekawą nagrodę: zagrają koncert w gminie, która zbierze i przekaże jak najwięcej nakrętek dla chorej na SMA dziewczynki. Właśnie podsumowali wynik zbiórki.
Pierwsze miejsce z wynikiem 190,48 kg zajął Zespół Szkół w Repkach, drugie - ze 170,12 kg gmina Ceranów, a trzecie (168,10 kg) - Zespół Szkół Salezjańskich Lux Sapientiae w Sokołowie Podlaskim. Ale znaczące ilości plastikowych nakrętek zebrały też: gmina Sabnie - 88,28 kg, gmina Bielany - 74,14 kg, Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim - 72,72 kg kim i CPS Sokołów Podlaski - 42,48 kg oraz Urząd Gminy Sokołów Podlaski (tu nie podano ilości). Łącznie w dość krótkim czasie udało się zebrać ok. 1300 kg nakrętek.
OSP Sokołów Podlaski podziękowała wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. I ogłosiła, że... koncert zagra w każdej gminie i instytucji, które zaangażowały się w zbiórkę.
Na koncie Gabrysi Dorockiej jest obecnie 1,8 mln zł z potrzebnych 9 mln.
Szczegóły zbiórki są tu:
Siepomaga Gabrysia Dorocka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Bardzo pięknie! Szkoda tylko, że nagroda niewspółmierna do wysiłku. Nie wiem jaka jest teraz cena skupu za 1 kilogram zakrętek, ale nie tak dawno wynosiła ok. 0,50zł.