
W sobotę, 4 października, zuchy z 1. NS GZ Miśki Kaśki, 3. GZ Dzielne Plastusie i 13. GZ Mali Odkrywcy udały się do Wirowa. Zaproszenie na Turniej Rycerski wysłały zuchy z 22. GZ Łowcy Przygód.
Turniej Rycerski przygotowany został przez 22. GZ Łowcy Przygód i 22. GDH Azymuty, którzy to już po raz 4 zdobyli tytuł Drużyny Grunwaldzkiej. Harcerze co roku biorą udział w Zlocie Grunwaldzkim, gdzie w gronie 1000 harcerzy i zuchów spędzają tydzień na polach Grunwaldu.
Zabawa była przednia, zadania scalały wszystko to, co w metodyce zuchowej, w idei Zawiszy Czarnego i św. Jerzego jest najważniejsze – wszystkim jest z zuchem dobrze. Podczas turnieju zuchy wcieliły się w role rycerzy i dam dworu, wykonywali zadania zręcznościowe i ruchowe, piekły podpłomyki, rozpalali ognisko strzelali z łuku do smoka, rzucały podkową i rozwiązywały krzyżówki. Mogły zakuć się w dyby i zrobić zdjęcie w zamku, chodziły po linie, a w duchu zuchowej rywalizacji przeciągały linę i biegały w „potrójnych portkach”, zajadały się przepyszną grochówka ugotowaną w kotle nad ogniskiem.
Na zakończenie przy ognisku i śpiewankach zajadały upieczoną własnoręcznie kiełbaskę, a podsumowaniem turnieju były wręczone przez naczelną damę turnieju i jednocześnie drużynową 22. GZ Łowcy Przygód phm. Annę Kożuchowską-Kurylak pamiątkowe drzewce i zawiązanie braterskiego kręgu.
Czas zuchom upłyną za szybko, a to tylko dlatego, że zabawa była wspaniała. Wielkie podziękowania kierujemy do gospodarza ks. Pawła Solki za udostępnienie placu przy plebanii na turniej. Dziękujemy dh. Ani i 22. GZ Łowcy Przygód i 22 GDH Azymuty za zaproszenie i nie zapomniany wspólny czas.
INFORMACJA I ZDJĘCIA: KATARZYNA NAWACKA
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie