Reklama

"Pszczółki", "Motylki" i "Rącze koniki" na podium

03/06/2014 08:05

?Urodziny mojego miasta? pod takim hasłem w niedzielę, 1 czerwca, w Sokołowie Podlaskim rozegrana została rodzinna gra miejska. To element obchodów 590-lecia grodu nad Cetynią.

?Urodziny mojego miasta? pod takim hasłem w niedzielę, 1 czerwca, w Sokołowie Podlaskim rozegrana została rodzinna gra miejska. To element obchodów 590-lecia grodu nad Cetynią.

Gra miejska oparta była na pomysłach realizowanych przez harcerzy, zresztą z wykorzystaniem doświadczeń w tym zakresie druhów z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Mógł w niej wziąć każdy mieszkaniec miasta, bez względu na wiek.

Na starcie gry stanęło aż 29 patroli, z czego większość stanowiły zespoły rodzinne. Każdy z uczestników musiał wykazać się znajomością historii i miejsc w Sokołowie Podlaskim, organizatorzy zadbali przy tym, by przypomnieć o wielokulturowych tradycjach miasta. Ale najważniejsza była dobra zabawa w gronie bliskich.

W rywalizacji pierwsze miejsce zajął patrol ?Pszczółki?, czyli Małgorzata Bartosiak z rodziną,drugą lokatę - patrol ?Motylki? - Olga Molska z rodziną, zaś trzecia przypadła patrolowi ?Rącze koniki?, czyli Agnieszce Kuc z rodziną. Wyróżnienia zdobyły patrole:?Romanki? - Olga Roman z rodziną, ?Rydze? - Grażyna Rydzewska z rodziną, ?Szybcy? - Wojciech Szybka z rodziną, ?Koziołki? - Anna Kozłowska z rodziną, ?Borowiki? - Piotr Brocławik z rodziną oraz ?Smerfy? (PG nr 1) - w składzie: Agnieszka Mikołajczuk, Karolina Replin, Anna Sikorska, Kamila Świeżak, Amanda Mielańczuk i Magda Stelmach.

W grze wystartowały ponadto patrole: ANTEK I SPÓŁKA ? Anna Wrzosek-Elbich z rodziną, ZASUWIKI ? Maciek Zasuwik z rodziną, RYDZE ? Grażyna Rydzewska z rodziną, LEŚNA KRAINA ? Ewa Zakrzewska z rodziną, KRECIKI ? Edyta Chodowiec z rodziną, COWIKI ? Żaneta Wojtczuk z rodziną, CZWÓRAKI ? Anna Odziemczyk (Szkoła Podstawowa Nr 4), LAMPARCIKI ? Mirosław Filaber z rodziną, ORATORIUM ks. Salezjanów ? Jakub Sobieski, KÓŁKO DYSKUSYJNE BUKOWINA ? Jakub Zakrzewski ? Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, WILKI ? Agnieszka Słupska z rodziną, SMERFY ? Ula Jurczak z rodziną, ZOŚKI ? Krzysia Skóra z rodziną, WYWRZYK ? Jolanta Wawryniuk, BOROWIKI ? Piotr Brocławik z rodziną, MOON WALKERS ? Dariusz Nowotniak, TRZYNASTA ? Justyna Marciniak, DWÓJKA ? Mikołaj Rudasz, KOTKI ? Leszek Kotowski z rodziną i OK ? Katarzyna Szafraniec z rodziną.

Rywalizowali też: TRUSKAWKI I MALINKI - (PGNr 1) - Elżbieta Lech, Aleksandra Lusińska, Dorota Ostrowska, Patrycja Zawadzka, Natalia Benedykciuk, Anna Przewoźnik i ARMIA POLONA (PG nr 1) ? Łukasz Wróblewski, Eliza Murawska, Filip Kwiek, Rafał Pogorzelski i Artur Mlonek

Najlepsi dostali nagrody i upominki, a na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki tort z herbem miasta.

BG/FOT. SOKOŁOWSKI OŚRODEK KULTURY

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do