Reklama

Siedlczanka za kółkiem: wtorek - 2,6 promila, środa - 2,7

01/06/2014 22:10

Policjanci dwukrotnie zatrzymali 52-letnią siedlczankę, która wybrała się w podróż samochodem mając za każdym razem miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie kobieta ze swego zachowania będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem.

Policjanci dwukrotnie zatrzymali 52-letnią siedlczankę, która wybrała się w podróż samochodem mając za każdym razem miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie kobieta ze swego zachowania będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem.

We wtorek 27, maja, w miejscowości Bojmie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej komendy, po sygnale od jednego z kierowców podróżujących drogą krajową nr 2, zatrzymali 52-letnią siedlczankę. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy jej stanu trzeźwości okazało się, że kobieta prowadziła auto mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Zatrzymano jej uprawnienia do kierowania pojazdami. Jednak kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością i ponownie wsiadła za kierownicę auta.

W środę, również dzięki czujności innego kierowcy, kobieta ponownie została zatrzymana. Kierowca stojący w korku w Broszkowie , który na drodze krajowej nr 2 po wypadku zauważył, że stojący przed nim osobowy peugeot stoczył się do tyłu i oparł o zderzak ciężarówki. Za chwilę sytuacja się powtórzyła. W związku z tym kierowca ciężarówki wysiadł z pojazdu i podszedł do peugeota. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi kobieta, której zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu. Kierowca ciężarówki natychmiast o fakcie tym powiadomił policjantów, którzy potwierdzili jego podejrzenia. Okazało się, że kierującą jest kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy za jazdę pod wpływem alkoholu dzień wcześniej. Podczas badania ustalono, że siedlczanka ma w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

W najbliższym czasie kobieta za swoje czyny odpowie przed sądem, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozić jej może do 2 lat pozbawienia wolności. Obydwu kierowcom, którzy zareagowali i powiadomili policję, dziękujemy.

NADKOM. JERZY DŁUGOSZ

KMP SIEDLCE

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do