Reklama

Zespół Oświatowy w Nowej Wsi - artykuł o jasełkach przygotowanych przez uczniów dla mieszkańców.

14/01/2024 09:39

W piątkowe popołudnie, 12 stycznia, tuż przed feriami zimowymi Zespół Oświatowy im. Róży Król w Nowej Wsi zorganizowano Wieczór Kolęd.

Na lokalną imprezę poza szkolną społecznością i mieszkańcami przybyli goście: wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur, skarbnik Agnieszka Patejko, pracownik Urzędu Gminy Beata Gromek, radny Maciej Komycz oraz sołtys Nowej Wsi Krzysztof Hardej. Organizatorem był Zespół Oświatowy w Nowej Wsi.

Wiejski Dom Kultury w Nowej Wsi dosłownie pękał w szwach. Mieszkańcy Nowej Wsi, Bud Kupientyńskich, Wólki Miedzyńskiej, Ząbkowa, rodzeństwo, rodzice i dziadkowie uczniów przybyli, by razem z prostymi pasterzami, możnowładcami i przedstawicielami narodów całego świata pokłonić się Bożej Dziecinie.

Dzięki zaprezentowanym przez naszych uczniów i wychowanków przedszkola jasełkom bożonarodzeniowym udało nam się na chwilę oderwać od codziennych obowiązków, zatrzymać w pędzie za … i przenieść się myślami do Betlejem, gdzie wydarzył się cud- narodziła się Maleńka Miłość. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę wszystkich zgromadzonych, bo młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role, wprowadzając widzów w podniosły, radosny nastrój. Sugestywny podkład muzyczny, odpowiednia scenografia, starannie dobrane kostiumy, choreografia i piękne polskie kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej sprawiły, że nikomu nie śpieszyło się do domu.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Było nam miło Państwa gościć. Odbieramy to jako dowód życzliwości i wspierania inicjatyw szkoły, która od zawsze była centrum, wokół którego toczyło się życie wsi – podkreślają przedstawiciele placówki z Nowej Wsi.

TEKST: JOANNA PRÓCHENKO;
ZDJĘCIA: URSZULA LIPIŃSKA, BEATA GROMEK

Miejsce zdarzenia mapa Sokołów Podlaski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do