W związku z utrzymującymi się bardzo niskimi temperaturami Zespół Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim w dniach 2-3 lutego zawiesza zajęcia szkolne. W miejskich szkołach decyzję o tym, czy posłać dziecko do szkoły mają podjąć rodzice.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego poinformowała, że w związku z bardzo niskimi temperaturami oraz możliwymi zagrożeniami wynikającymi z niekorzystnych warunków atmosferycznych, za zgodą organu prowadzącego, zajęcia dydaktyczne w dniach 2–3 lutego 2026 r. zostają zawieszone.
- Decyzja została podjęta na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r., w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. Prosimy uczniów i rodziców o śledzenie bieżących komunikatów przekazywanych przez dziennik elektroniczny oraz stronę internetową szkoły. W przypadku zmiany sytuacji lub podjęcia dalszych decyzji będziemy informować niezwłocznie – zaapelowała dyrekcja.
Bursa przy ZS Nr 1 będzie funkcjonowała bez zmian, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
Burmistrz miasta Sokołów Podlaski kwestię wysłania dzieci do szkół pozostawiła do uznania rodziców.
- Decyzję o posłaniu dziecka do szkoły w dniach 2-3 lutego 2026 r. podejmują rodzice lub opiekunowie prawni – poinformowała burmistrz w niedzielne popołudnie. - Jednocześnie informuję, że temperatura w salach lekcyjnych jest odpowiednia, a szkoły są przygotowane do pracy.
We wskazanych dniach w szkołach miejskich odbywać się będą standardowo lekcje w klasach dla wszystkich uczniów, których rodzice zdecydują o wysłaniu dzieci do szkoły. Nie będą jednak wprowadzane nowe tematy z materiału objętego programem nauczania, co mogłoby spowodować zaległości u uczniów nieobecnych w danym dniu. Zajęcia obejmą materiał powtórzeniowy, ćwiczenie zdobytych umiejętności oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Obiady będą wydawane zgodnie ze standardowym harmonogramem dnia nauki szkolnej. W związku z tym proszę rodziców o dokonanie odpisu z obiadów, jeśli dziecko nie będzie w tych dniach uczęszczało do szkoły. Informuję również, że nieobecność dziecka w szkole spowodowana warunkami atmosferycznymi będzie traktowana jako usprawiedliwiona i nie będzie niosła za sobą żadnych konsekwencji dla ucznia.
W I Liceum Ogólnokształcącym zajęcia zostały zawieszone w dniach 2-3 lutego.
W poniedziałek, 2 lutego, nie będzie lekcji w Zespole Szkół Salezjańskich - czynna będzie świetlica dla dzieci klas I-V Salezjańskiej Szkoły podstawowej.
- W związku z utrzymującymi się bardzo niskimi temperaturami zewnętrznymi informujemy, że decyzję o posłaniu dziecka do szkoły lub przedszkola w dniach 2-3 lutego 2026 r. podejmują rodzice lub opiekunowie prawni. Szkoła i przedszkole są przygotowane do zajęć. W zależności od ilości uczniów w klasach w tych dniach w szkole będą realizowane zajęcia dydaktyczne lub tylko opiekuńczo-wychowawcze. Jeśli dziecka nie będzie w tych dniach w szkole nieobecność będzie traktowana jako usprawiedliwiona i nie będzie niosła za sobą żadnych konsekwencji dla ucznia. Przy podejmowaniu decyzji kierujmy się troską o bezpieczeństwo dzieci - informuje dyrektor Zespołu Szkół w Ceranowie Jerzy Gancarz
Na razie nie mamy informacji, by w innych szkołach zajęcia zostały zawieszone ze względu na mróz - szkoły w Kosowie Lackim, gminie Repki i gminie Sokołów Podlaski pracują normalnie.
Będziemy artykuł uzupełniać, jeśli nowe decyzje się pojawią...
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W szkole nr.3 też nie ma zajęć lekcyjnych. Będzie tylko opieka i obiady dla dzieci których rodzice zdecydują się zostawić dzieci w szkole.
Przecież to szkoła miejska i we wszystkich tak jest. Szara podlega pod powiat, więc rządzi się innymi prawami. Dodatkowo większość uczniów jest dojeżdżająca.
To wynika z komunikatu pani burmistrz, ale dopisałam to wprost.
Jednak wygląda to inaczej, co wynika z uzupełnienia komunikatu pani burmistrz. "We wskazanych dniach w szkołach miejskich odbywać się będą standardowo lekcje w klasach dla wszystkich uczniów, których rodzice zdecydują o wysłaniu dzieci do szkoły; - Nie będą jednak wprowadzane nowe tematy z materiału objętego programem nauczania, co mogłoby spowodować zaległości u uczniów nieobecnych w danym dniu; - Zajęcia obejmą materiał powtórzeniowy, ćwiczenie zdobytych umiejętności oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze"
A jak w szkole Salezjańskiej?? Orientuje się ktoś?,
Szkoły Salejańskiej to nie dotyczy -podobno pracują normalnie .
Buahahahahahahahahaha. Sieroty tylko przez takie coś organ prowadzący z dyrekcją tworzy, bo dwa dni większego mrozu będzie (jest). Młodzież 15-18 lat co zaraz wkracza w dorosłość i szef czy uczelnia nie będzie interesowało, że jest minus 20. Tutaj się boją bo mrozik trochę szczypie w policzek. Ja rozumiem jak by spadło prawie metr śniegu czy przeszło tornado to są przesłanki do zawieszenia. Dzieci do przedszkola będą szły, niektóre pewnie to i wyjdą na spacer, a młodzież zajdzie do MD. Ciekawe czy zakłady mięsne też zawieszają prace ze względu na bezpieczeństwo pracowników???? To nauczyciele zadowoleni z 2 dni wolnych, ciekawe czy administracja pracuje czy wolne musieli brać ????
W szkole nr.3 też nie ma zajęć lekcyjnych. Będzie tylko opieka i obiady dla dzieci których rodzice zdecydują się zostawić dzieci w szkole.
Przecież to szkoła miejska i we wszystkich tak jest. Szara podlega pod powiat, więc rządzi się innymi prawami. Dodatkowo większość uczniów jest dojeżdżająca.
To wynika z komunikatu pani burmistrz, ale dopisałam to wprost.