Zamknij
REKLAMA

Dwa samorządy dostaną pieniądze na przebudowę boisk

08:27, 08.07.2021 | OPR. BGG
Skomentuj
REKLAMA

43 inwestycji z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego decyzją radnych województwa otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano ponad 5,3 mln zł. Z naszego powiatu pieniądze otrzymają miasto Sokołów Podlaski i gmina Jabłonna Lacka.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Jest to już jego czwarta edycja. Na całym Mazowszu udało się już wybudować lub odnowić 289 obiektów sportowych. W tym roku dojdzie kolejnych 206 inwestycji. Będą to nie tylko nowe boiska, lodowiska i korty tenisowe, ale też ścieżki sportowo-rekreacyjne oraz remonty sal gimnastycznych czy trybun dla publiczności.
W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich są 43 projekty z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 5,3 mln zł.
W ramach MIWIS 2021 o pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo-rekreacyjnych (z wyłączeniem placów zabaw). Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Każdy projekt mógł otrzymać nie więcej niż 200 tys. zł dofinansowania.
Jeśli chodzi o nasze samorządy, to miasto Sokołów Podlaski otrzymało 100 tys. zł na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Dotacja ma wesprzeć pierwszy etap planowanych prac.
Gmina Jabłonna Lacka natomiast dostała 200 tys. zł na modernizację boiska piłkarskiego w ramach zadania Budowa Gminnego Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Jabłonnie Lackiej.

(OPR. BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%