Zamknij

Rękawiczki damskie - jak czytać romiarówkę?

13:33, 09.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Aby poznać rozmiar rękawicy, zmierz (w centymetrach) obwód wokół dłoni, używając miarki w miejscu wskazanym zwykle przez producenta znajdującym się tuż nad nadgarstkiem. Powinnaś do tego pomiaru użyć swojej dominującej ręki, czyli:

prawej, jeśli jesteś praworęczna

lewej, jeśli jesteś leworęczna

Każda marka ma własną rozmiarówkę, jaką należy się sugerować przy ostatecznym zakupie idealnych rękawic. Niemniej jednak zwykle są one podawane (same rozmiary) na podstawie właśnie pomiarów w centymetrach, co ostatecznie powinno Ci dać szansę na to, ze znajdziesz dla siebie rękawiczki idealne. Jeśli będzie taka potrzeba – z zaokrąglaj w górę lub w dół do najbliższego rozmiaru.

Niektórzy producenci sugerują, że jeśli nie masz pewności co do rozmiaru rękawiczki, zmierz dłoń, którą zwykle piszesz (jak wyżej) w najszerszym miejscu w centymetrach – ale z wyjątkiem kciuka. Również dodając, że jeśli Twój wymiar mieści się pomiędzy rozmiarami, należy zaokrąglić. Tutaj radzą zrobić to w dół do najbliższej połowy lub liczby całkowitej - to będzie Twój rozmiar rękawicy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę dobierając najlepszy rozmiar rękawiczek?

Wiele marek korzysta z standardowej rozmiarówki, gdzie rękawiczki są oznaczone w typie podobnym do tego, jaki znamy z wymiarów odzieży to znaczy:

  • Rękawiczki w rozmiarze XS/S są przeznaczone dla drobnych, małych dłoni.
  • Rękawiczki w rozmiarze M dedykowane są większości pań, o dłoniach o przeciętnej wielkości.
  • Rękawiczki w rozmiarze L/XL to dla pań o większych dłoniach.

Możliwe jest także znalezienie rękawiczek typu plus size – wtedy nawet panie o nieco większych gabarytach mogą cieszyć się z komfortowej pary. Całe szczęście oferta szerokiego wyboru rozmiarów rękawiczek sporo się poprawiła na przestrzeni lat, a to co możemy oglądać w miejscach takich jak sklep https://manwoman.co/ jest tego najlepszym dowodem. Nie trzeba się też bać zamawiania rękawiczek przez Internet, bowiem nawet jeśli nie trafi się w rozmiar, zawsze jest możliwość łatwiej wymiany na inny, bardziej odpowiedni.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone