Zamknij
REKLAMA

Lipoliza iniekcyjna – Twój sposób na idealne ciało

22:01, 02.08.2022 | .
Skomentuj

Która z nas nie patrzy czasem w lustro, pragnąc wymodelować szczególnie nielubianą część ciała? Oponka na brzuchu, nieco zbyt szerokie uda, a może drugi podbródek? Niestety, dieta i ćwiczenia nie zawsze są w stanie zapewnić wymarzony wygląd. Na szczęście z pomocą przychodzą niezwykle skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Poznaj lipolizę iniekcyjną i spełnij swoje marzenia o doskonałym ciele! Na nasze pytania odpowiedzieli eksperci kliniki Novoderm z Łodzi.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy jest nowoczesną alternatywą dla znacznie bardziej inwazyjnej liposukcji. Pozwala on na usunięcie uporczywego tłuszczu z wybranej części ciała w o wiele mniej inwazyjny sposób niż klasyczne odsysanie tłuszczu. Lipolizę można wykonywać na różne sposoby. Zdecydowanie najczęściej stosowanym typem jest właśnie lipoliza iniekcyjna, którą można znaleźć w ofercie kliniki Novoderm. Polega ona na wprowadzeniu do tkanki substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Po ich przemianie w emulsję są one samoistnie usuwane przez organizm. Do innych rodzajów należą choćby lipoliza ultradźwiękowa (tłuszcz jest rozbijany za sprawą ciepła), kriolipoliza (komórki tłuszczowe są wymrażane) lub lipoliza laserowa (tkanka tłuszczowa podgrzewana jest za pomocą wiązki lasera).

Na jakie problemy pomaga zabieg lipolizy?

Zabieg lipolizy pomaga w pozbyciu się uporczywego tłuszczu z określonych obszarów ciała. Do najczęściej poddawanych zabiegowi miejsc należą:

 • boczki;
 • tzw. bryczesy (zewnętrzna strona ud);
 • wewnętrzny obszar ud;
 • talia;
 • tzw. oponka;
 • ramiona;
 • plecy;
 • kark;
 • piersi (w przypadku tzw. ginekomastii rzekomej u mężczyzn).

Należy pamiętać, że procedura wykonywana jest u osób o prawidłowej masie ciała. Ma ona na celu wymodelowanie kłopotliwych obszarów, nie jest to metoda odchudzająca. Możliwa jest utrata ok. 2-4 cm tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym.

Czy zabieg lipolizy jest bolesny?

Zabieg lipolizy, np. w Novoderm w Łodzi nie należy do bolesnych procedur. Konkretne odczucia w jego przebiegu zależą od wybranej metody, np. ultradźwięki mogą powodować odczucie ciepła. W przypadku lipolizy iniekcyjnej wyczuwalne może być jedynie wkłucie igły, jednak i ono nie powinno być szczególnie bolesne. Warto jednak wiedzieć, że zdecydowana większość klinik dba o komfort swoich pacjentów, dlatego mogą zaoferować np. zastosowanie kremu znieczulającego.

Jak przygotować się do lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy nie wymaga szczególnych przygotowań. Z całą pewnością niezbędna będzie wstępna konsultacja, mająca na celu zarówno wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, jak i omówienie oczekiwań pacjenta. Bardzo istotne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich chorobach oraz stosowanych lekach czy suplementach diety. W dniu zabiegu nie zaleca się picia kawy oraz spożywania alkoholu. Nie powinno się również palić papierosów czy stosować leków rozrzedzających krew, np. Aspiryny – przestrzegają specjaliści kliniki Novoderm.

Jakie są zalecenia po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej?

Po zabiegu lipolizy nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Pacjent może właściwie od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Tuż po wykonanej procedurze możliwe jest odczuwanie lekkiego swędzenia lub pieczenia. Czasem pojawia się też zaczerwienienie i niewielki obrzęk, a w przypadku lipolizy iniekcyjnej również nieduże siniaki w miejscach wkłuć. Wszystkie objawy powinny jednak zniknąć samoistnie po około 3-4 dniach.

Kiedy można spodziewać się efektów lipolizy?

Zabieg lipolizy opiera się na wywołaniu rozpadu tkanki tłuszczowej, efekty mogą być więc widoczne po około 2 miesiącach. Należy również pamiętać, że nie zawsze jeden zabieg jest wystarczający. Jest to możliwe w sytuacji, gdy tkanki tłuszczowej było niewiele, np. na obszarze drugiego podbródka. Zazwyczaj jednak zaleca się powtórzenie zabiegu ok. 3-4 razy, zwykle w odstępach 3-4 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza to jeden z bezpieczniejszych i małoinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednak również w jej przypadku występuje lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich:

 • Okres ciąży i karmienia piersią;
 • Nowotwory;
 • Stany zapalne skóry;
 • Cukrzyca (szczególnie ta nieuregulowana);
 • Skłonność do tworzenia się blizn i bliznowców;
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
 • Niektóre choroby krwi.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%