Reklama

„Majóweczka Seniorówka” - tak bawili się seniorzy z gminy Sabnie

21/05/2025 23:19

W sobotę, 17 maja, odbyła się „Majóweczka Seniorówka” - pierwsze z czterech wydarzeń w ramach projektu „Seniorzy od serca”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego z programu „Mazowsze dla Seniorów 2025”.

Pomimo kapryśnej pogody, seniorzy z gminy Sabnie licznie zebrali się w wyjątkowo pięknej, plenerowej scenerii Parku Dworku w Grodzisku. Zebranych gości przywitała wójt Bożena Kaczmarek i przekazała „pałeczkę” prowadzącym kolejne punkty spotkania, a plan był pełen działań i atrakcji

Barbara Tekieli z Klubu Seniora „Cetynianki i Jaćwingowie” poprowadziła energetyczną rozgrzewkę dla Seniorów przy współpracy z instruktorami nordic walking ze Stowarzyszenia "Obieżypowiat", którzy w kolejnej części spotkania poprowadzili warsztaty i udzielili instrukcji jak prawidłowo wykonywać ten sport, aby czerpać jak najwięcej dla zdrowia, kondycji i uniknąć kontuzji. Po instruktażu cała grupa z uśmiechem na twarzy wyruszyła na pierwszy spacer z kijkami.

Reklama

W programie poza aktywnościami ruchowymi, znalazło się miejsce na warsztaty o ziołach, które mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki np. podagrycznik. O dobrodziejstwach natury opowiedziała z pasją Marzena Bamber - radna Rady Seniorów Gminy Sabnie. Podczas warsztatów można było posmakować niesamowitej surówki na jego bazie podagrycznika, syropu z bzu, suricy, naparu z mięty i wielu innych.

Zebrani śpiewali i tańczyli w rytm znanych biesiadnych przyśpiewek przy akompaniamencie zaprzyjaźnionych akordeonistów i zespołu wokalnego „Seniorynki” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury i kapeli weselnej.

Reklama

Wiadomo, że jednym z ważniejszych punktów pikniku jest jedzenie! O przepiękną scenografię i dekoracje, bogato zastawiony słodki stół, a także ognisko z kociołkiem i rusztem pełnym smakołyków podczas imprezy „Majóweczka Seniorówka” zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku przy wsparciu strażaków OSP Grodzisk

- Dziękujemy wszystkim, który wzięli udział w Pikniku i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w ramach programu „Senior od Serca” - podkreśliła pani wójt.

Gościem honorowy sobotniego spotkania była marszałek Janina Ewa Orzełowska, na której ręce podziękowanie za wsparcie złożyła przewodniczącą Rady Seniorów Maria Kosel. W spotkaniu wziął również udział dyrektor KOWR Leszek Iwaniuk i radni gminy Sabnie.

Reklama

TEKST I ZDJĘCIA: GMIN A SABNIE

Miejsce zdarzenia mapa Sokołów Podlaski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2025 23:32
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec gminy - niezalogowany 2025-05-22 16:49:37

    Może czas przestać się bawić a zająć się konkretnymi sprawami gminy i zacząć realizować plany z kampanii wyborczej.Mialo być lepiej a jest jeszcze gorzej jak było

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stanisława - niezalogowany 2025-05-22 16:58:00

    Czy to było spotkanie dla seniorów czy dla dzieci bo na zdjęciach widać więcej dzieciaków jak się bawią niż seniorów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Senior - niezalogowany 2025-05-22 17:12:17

    Było to spotkanie integracyjne i takie też będzie kolejne. Jeszcze jakieś problemy?

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wacława - niezalogowany 2025-05-22 17:01:30

    Oj ta Wójtowa to lubi się bawić, ciągle tylko informacje o imprezach w gminie a o inwestycjach cisza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Do Wacławy - niezalogowany 2025-05-23 09:35:38

    "Majoweczka seniorowka" to taki nowy ośrodek zdrowia, zamiast rehabilitacji i lekarza - TANIEC Zamiast apteki - ZIOŁA a ŚPIEW to - profilaktyka. Kolejne wydanie imprezy pod nazwą "STAN UMYSŁU" pewnie w czerwcu. W grudniu będzie "ZAWIAŁO NAS" co kolwiek to znaczy. I tak przez kolejne 4 lata. ????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • … - niezalogowany 2025-05-23 13:15:06

    Oczywiście! Nowa Pani Wójt naprawi czarodziejską różdżką wszystko co poprzednicy przez kilkanaście lat rujnowali. Stan obecny przychodni w Sabniach, czyli brak lekarzy i rehabilitacji to pokłosie decyzji sprzed ponad 10 lat. Czyżby wójt „ideał” nie potrafił podpisać dobrych umów? Kiedy była podpisana ostatnio???? Miała być jedna szkoła w Sabniach- na miarę XXI w. A jest budynek, w którym dopiero coś się zaczyna dziać dzięki nowej wójt. Dzieciaki w końcu mają zajęcia dodatkowe- coś czego się „nie dało bo się nie chciało?” Seniorzy, czyli osoby które były niedostrzegane, mają w końcu coś dla siebie A co do tych milionów zostawionych - babka ma jaja- wywaliła pana MS i musiała wszystko ogarnąć od początku, wejść w każdą inwestycję. Jak widać dała radę ukończyć suw Kurowice i nawet powiedziała dobre słowo o poprzedniku. Szacunek za jej klasę. Kupientyn ciągle rzuca jej kłody pod nogi, co widać przez działania mieszkańców, a ona z uśmiechem dalej pracuje dla nich - pracę przy kanalizacji idą do przodu. Więc Twój STAN UMYSŁU niech ma się dobrze, pal dalej ZIOŁA i ŚPIEWAJ BARDZIE swym żałosnym skowytem Ps. Co do ZAWIANIA - słyszałem, że ostatniej zimy panowania Piotra Wielkiego Pan Konserwator prawie spadł z przyczepy, jak posypywał piachem z łopaty oblodzone zakręty. Przyszła Nowa i znalazła się posypywarka? No cóż, żal was skręca. Wypisujecie w komentarzach o jej obietnicach wyborczych- czytałem jej gazetkę i gościłem ją w domu podczas kampanii- mówiła wprost, że obiecuję pracę dla każdego i że nie składa żadnych deklaracji bez pokrycia. Więc do czego pijesz? Mam za to gazetkę z poprzednich kampanii , gdzie Pan Wyszyński sporo obiecywał i tu jest z czego rozliczyć Życzę Powodzenia Pani Bożenie.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Byłam za. - niezalogowany 2025-05-23 15:35:27


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kupientyn do ... - niezalogowany 2025-05-24 01:21:35


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Senior - niezalogowany 2025-05-24 16:56:40

    Utworzyli radę seniora w gminie Sabnie i co ta rada i Wójtowa mysli że wszystko będzie szykowało koła gospodyń wiejskich niech rada seniorów się wykaże a nie na gotowo ! seniorzy mają czas mogą szykować majowczki i miech się bawią

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • ABC - niezalogowany 2025-05-27 22:41:10

    Taaa. Za każdym razem każde KGW dostaje kasę za przygotowanie potraw- zawsze można wrócić do tradycji Samanta kasy przedsiębiorcom. Ale chyba lepiej wspierać nasze KGW? Co za zawiść sączy się z tych wszystkich komentarzy, aż przykro czytać. Ja raz obserwuję i widzę, ze Pani Wójt idzie do przodu i jakoś nie słuchach tych docinek z jej strony co do byłego wójta. A wręcz przeciwnie, ludzie ciekawe rzeczy opowiadają.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obserwator - niezalogowany 2025-05-24 17:10:57

    Popieram seniora utworzyli radę seniora niech się wykażą a nie tylko zabawa rozumiem że pieniądze pozyskali do boju rada seniora wykażecie się

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama